Er det dyrt fordi vi er flinke?

“Det korte svaret er at det er dyrt i Norge fordi vi er så flinke“, skriver SSB. Jasså? La oss eksaminere den påstanden. Se for deg følgende situasjon: Anton lager 100 boller i timen, og hver koster han 8 kr å lage. Hans pris er 10kr for hver bolle. Tine, derimot, lager 200 boller i …

Continue reading